5 znakov dobrého politika, alebo rozdiel medzi človekom a (cenzúra)

Autor: Stanislav Hoferek | 10.3.2012 o 7:32 | (upravené 10.3.2012 o 7:51) Karma článku: 7,90 | Prečítané:  449x

Každý politik je v svojej podstate rovnaký. Má určité ciele, niečo vie a niečo chce dosiahnúť. Aké sú to ciele? Ako sa niečo dosiahne, ak sa vôbec dosiahne a ktorým smerom sa to všetko uberie? Budú lepšie zajtrajšky, alebo peklo na zemi? Nasledovných 5 vecí robí rozdiel medzi dobrým politikom a niečim, čo cenzúra nezoberie. Kandidujete za niektorú stranu? Zamyslite sa, ak chcete, aby vás niekto krúžkoval. Otvorene k tomu vyzývam.

Bod prvý;

Komunikuj s ľuďmi pred voľbami i po nich, vypočuj si ich názory a neber ich ako potencionálne ovečky, ale ako ľudí, ktorí môžu z niečoho vedieť viac, oveľa viac a môžu pomôcť, poradiť a usmerniť. Ak ich tak nebudeš brať, budú ťa voliť iba ľudia bez mozgu - a tí si môžu nájsť iného pastiera.

 

Bod druhý;

Rasistické kecy k tebe niekoho prilákajú, no zároveň to väčšinu ľudí odláka. Ľudia sú už znudení témou nenávisti. Kľudne sa nenáviď s niekým, ale stavať na tom politický program?

 

Bod tretí;

Štátny dlh tu je. Väčšie zadĺženie môže získať peniaze na rôzne šikovné veci, no veľkú časť bude musieť splácať niekto iný. Je to správne? Alebo je to úplne hnusné, nemorálne, nezodpovedné a celé Slovensko sa mení na pieskovisko, ktoré chce minimálne jedno zle vychované decko pre seba?

 

Bod štvrtý;

Novinári si robia svoju prácu. Väčšina. Patrí práci politika, ktorý obhajuje štát, aby sa nevyhýbal diskusiám, neutekal pred kamerami a podobne. Však ten, čo utečie pred kamerou, asi niečo zakrýva. Žeby totálnu neschopnosť?

 

Bod piaty;

Aspoň trochu s úsmevom, optimizmom a ľudsky. Všetko sa lepšie rieši s úsmevom a pre ľudí nebudete nudný, nezaujímavý politik, ktorý si príde odsedieť. Pekne prísť, robiť svoju prácu a možno si aj srandu robiť z tých, čo sa tam ani veľmi neobjavujú a znižujú sa pred ostatnými až niekde ku krtkom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prichádzame o desaťtisíce sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?