Referendum na tému "poďme všetko zakázať, všetko bude lepšie"

Autor: Stanislav Hoferek | 15.12.2014 o 20:14 | Karma článku: 6,86 | Prečítané:  1159x

Nie, nejdem robiť ďalší článok, ktorý by hovoril o tom, že referendum je dobré alebo zlé. Nebudem sa (aspoň dúfam) veľmi stavať na jednu alebo druhú stranu, aj keď som po pravde pre jednu presvedčený. Skôr napíšem, čo ma naozaj zaujalo.

Na nejednom mieste sa píše, že o ľudských právach sa nehlasuje. Ono je to dosť zaujímavé, keď akási väčšina hlasuje o menšine, jedna menšina o druhej alebo dokonca menšina a osude väčšiny. Každopádne je to niečo citlivé, o čom môžu byť rôzne písané nariadenia, ale najdôležitejšie opatrenie je používať svoj vlastný rozum a chuť dohodnúť sa, pozrieť sa na niečo z viac ako len jednej strany. Neviem, či by som chcel, aby niekto hlasoval o mojom osude. Môžu hlasovať proti tomu, čomu verím, prípadne mi priamo poškodiť život. Alebo ma oň pripraviť. Ja sám veľmi netúžim po tom, aby som súdil ľudí, ktorých nepoznám. Načo aj? Mám niekomu urobiť peklo zo života? Alebo pomáhať v niečom, do čoho sa nerozumiem a je veľká pravdepodobnosť, že urobím viac škody ako úžitku?

 

Máme tu referendum, trojicu otázok. A každá je o tom, že sa niečo zakazuje. Niečo je možno zle, tak to poďme zakázať, zrušiť, ľudí nejako postihovať. Množstvo zákazov urobí vo výchove dieťaťa divy, dobré i zlé, a určite by som sa nechcel tou cestou vydať. Ale čo zakazovať ľuďom žiť tak, ako chcú? Nie každého homosexuála to ovplyvní priamo, ale nepriamo áno. Už len fakt, že sú nejakí iní tak sexuálnou orientáciou, ako aj ľudskými právami. Prečo? Lebo to tak chce niektorá cirkevná organizácia či akýsi spolok ľudí?

 

Osobne sa referenda nezúčastním. Ironicky by som sa zúčastnil, keby som mal istotu, že bude dostatočná účasť a hlasoval by som tak, aby sa mohla spoločnosť vyvíjať na základe prirodeného rozumu, nie na základe niektorého nariadenia, ktoré by posielalo túto krajinu do dôb, ktoré sú aj pre konzervatívnych ľudí zastaralé. Ako milovník recesie v tejto oblasti fakt nechám recesiu tak a môžem si len v duchu povedať, že celé referendum, ktoré je na smiech a hanbu zároveň, nie je zadarmo. A na Slovensku je tak veľa organizácií, bojujúcich za dôležitejšie veci, ktorým by sa aj maličká časť tej čiastky hodila. A vôbec, radšej ako riešiť nariadenia o sexuálnej výchove by som sa postaral o to, aby sa mohla na školách v normálnejších podmienkach učiť matematika, angličtina či aby bol telocvik niekde inde ako v jednej z tried, kde sa musia kvôli telocviku presúvať lavice deň čo deň...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prichádzame o desaťtisíce sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?