Gorila, Sasanka a ovládanie ľudí

Autor: Stanislav Hoferek | 24.2.2012 o 9:59 | (upravené 24.2.2012 o 10:50) Karma článku: 7,25 | Prečítané:  1710x

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna malá republika. Neideálna, problémová, divná a často nepochopiteľná. Problémy tam i tam a aby toho nebolo málo, sem tam nejaký ten škandál, totálny bordel v politike a nespokojní občania. Čo to ale sú, všetky tie gorily a sasanky a neviem aké zvieratká?

Keď prišla nová verzia Windows, konkrétne Vista, mali sme urobiť WOW. Velikánske WOW, pretože je to niečo nové, niečo COOL a niečo, čo jednoducho všetci musíme mať. Produkt, ktorý nás osloví s novými funkciami a ešte lepšou marketingovou kampaňou, ktorá skutočne zabrala. Ale...

 

Ale zabralo to na každého? Skutočne množstvo ľudí prešlo z XP na Vistu, ale bolo to skutočne toľko, čo sa očakávalo? To ťažko. Ohlásilo sa veľké WOW, dali sa na to brutálne peniaze, no čo sa stalo? Časť prešla, väčšina pri XP ostala, väčšina tých čo prešla sa vrátila a na nové počítače s legálnou Vistou si takmer každý dal radšej nelegálne XP. Navyše sa viac darilo notebookom bez OS, kde si dal kto chce čo chce, no Vista to bola len minimálne. Linuxáci ostali na Linuxe (a práve vďaka Viste časť používateľov neprešla z XP na Vistu, ale z XP na Linux), jablkisti sa od prvého dňa na Viste iba smiali a dnes má Vistu len ten, kto ju ešte nenahradil iným systémom, prípadne ktorí sú maximálne spokojný. A takých veľa nie je. WOW.

 

Toľko k PC, teraz zas k zvieratkám. Niekto očakáva, že keď sa vypustí z akejsi klietky gorila, tak nikto nebude tie gorilie strany voliť. Hneď niekoľko strán vyhlásilo, že práve oni sú jediní, koho sa to netýka. Trochu divné, no nie? Nie som expert na tento spis, no pokiaľ sa nepletiem, veľa toho porobila strana ANO a najviac za to trpí SDKÚ. Nie však odo mňa. Prišla Gorila, tak nech sa to vyšetrí a tí zodpovední nech dostanú po prstoch. Ale teraz útočiť na niekoho, že s tým má niečo spoločné? Je v tom namočených pár strán, no neviem, akosi "negorilujem", nerobím z toho veľké haló. Čiastočne dotknuté strany sa logicky bránia a aj keď sa zdá, že na tom každému záleží, opak je pravdou. Vlastne ak by som niekomu z úplne inej krajiny písal o Gorile, tak by som to v prvých vetách určite nespomenul. Bolo? Bolo. Spraví sa s tým niečo? A vlastne, ako tak uvažujem, niečo s gorilou spomeniem. KDH dalo nejaké to veľké BUBUBU organizátorom protestu a niektorá sprostá hlava chce blokovať knihu. Ďakujem, neprosím.

 

Taktiež napríklad platinové sitká. Niekto z modrých sa nabalil. Prišlo sa na to, takže vyšetriť, dať poriadne po prstoch a hotovo. Spraviť všetko pre to, aby sa to neopakovalo. Spomínať to však na každom stretnutí je úplne trápne. Je to vina niekoho z vedenia modrých, že niektorý ich bezvýznamný člen si dobre zarobil nečestným spôsobom? Je to skôr o ovplyvňovaní mienky tých, ktorým to veľmi nemyslí. A dokolečka dokola o tom budú podávať médiá nejaké informácie.

 

Sasanka podobne. Sulík sa stretával s podnikateľom. No a? Vstanem, stretnem rôznych ľudí rôznych povolaní a viem o nich niečo? Niekde na chodbe stretnem usmievavú paničku. Neznámu. Pozdravím sa, ona mi to vráti a idem ďalej. Ako mám vedieť, kto to je? Možno má niečo s mafiou, pašuje mŕtve deti na orgány či mimo pracovné dni kradne radioaktívny materiál. Možno. A asi ťažko. Sasanka je o rozhovore. Dvaja ľudia si pokecali o politike. Niekto z toho robí zaujímavosť, iní veľkú hru a niekto zas celkom iný takto podporuje niektorú stranu na tej druhej "strane". Ámen.

 

A čo teraz? Nejako blázniť kvôli zvieratkám? Neveriť nikomu a ničomu? Plne chápem ľudí, čo protestujú, chcú niečo dokázať a nechcem im v tom brániť. Ale že by som sa ja rozhodoval voliť len kvôli nejakým sasankám, gorilám a podobným hovadinám? To asi nie je pre mňa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?