Najnezodpovednejší prvovolič

Autor: Stanislav Hoferek | 1.3.2012 o 12:03 | Karma článku: 9,08 | Prečítané:  1349x

Poďme nadávať na prvovoličov. Na ľudí, ktorí volia, aj keď niekedy úplne zle. Čo s nimi? Nejako ich potrestať alebo čo? Alebo vychváliť? Dnes by som rád jedného prvovoliča predstavil. Jedného divného, konkrétneho a úprimného. Volá sa Stano a píše tieto riadky.

Tak, ako viacerí ľudia na týchto blogoch, zaujímam sa o politiku. Napredovanie niektorým smerom, dôležité rozhodnutia, koalície, rôzne spôsoby riešenia jedného problému. Bolo tomu tak vždy?

 

Narodil som sa v Československu, v tom staršom režime. Ak si niečo pamätám z vecí pred 1.1.1993, tak sú to maximálne kratučké útržky z mojej detskej hlavy. Reálne môžem povedať, že si nič aspoň trochu dôležité nepamätám. Prvých niekoľko volieb som neovplyvnil. Nemal som ani ako a neviem, či rodičia boli voliť.

 

Z recesie som volil Jána Slotu. Áno, je to tak. Bolo to v roku 2006 a "moja strana" sa dostala do parlamentu aj do koalície so Smerom. Už vtedy som vedel, že Smer nie je dobrou voľbou, no kto je tá dobrá voľba, to som vôbec nevedel. Dal som si svoje volebné oblečenie, umyl zúbky a dal som hlas. Neviem, aké číslo mala tá strana, no viem, že som tam prišiel, niečo povypisoval, hodil do urny a tým to končilo. Nejako extra som sa o priebeh volieb nezaujímal, nevidel som žiadne grafy prieskumov a keď som zistil, že začne vláda Smeru, tak som z toho nebol nadšený.

 

Počas vlády trojkoalície s tromi kráľmi (Fico, Mečiar, Slota) som čoraz viac zisťoval, že som volil zle. Chcel som srandu? Nuž, sranda veľmi nebola. Doteraz sa mi celkom pozdávajú niektoré Slotove výroky, odviazané a vtipné, no tých je čoraz menej a nelogických kecov je čoraz viac. A najrôznejších bordelizmov.

 

Čo si o tom myslím teraz, s odstupom času? Myslím si, že som bol skutočne nezodpovedný prvovolič. Nezaujímal som sa o politiku a dal som hlas niekomu, kto môže byť vtipný. A ten niekto aj v niečom vtipný bol, no tých trápnych vecí bolo... fakt veľa. A som rad, že niektoré nezmysly, ktoré táto strana vyprodukovala, neprešli ďalej. Keby sa vrátil čas, tak volím nejakú inú stranu.

 

Odporúčam prvovoličom, všetkým ostatným voličom i nevoličom, aby voliť išli a dali hlas na základe dobrého programu, zdravému rozumu atď, nie z recesie. Mám rád recesiu, rád o nej píšem, no voliť z recesie niekoho? Nie, ďakujem, z toho som už vyrástol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?