Slovenská sociálnodemokratická republika (SSDR)

Autor: Stanislav Hoferek | 8.3.2012 o 21:55 | (upravené 8.3.2012 o 22:32) Karma článku: 11,18 | Prečítané:  336x

Sorry, viem že s týmto niekoho naštvem, no mám pocit, že Slovensko môže prestať byť Slovenskom. Nedokonalá krajinka kdesi v Európe, ktorá má smiešny počet obyvateľov a na potvoru nemá ani len more, sa môže zmeniť na... na čo vlastne?

Vláda jednej strany, ostré presadzovanie komunistických myšlienok, nevzdelaní ľudia, pokus o zoštátnenie všetkého... čo Vás napadá?

Mňa napadá KĽDR (Kórejská ľudovodemokratická republika, ľudovo povedané Severná kórea) či Kuba. Fungujú tieto krajiny? Ale áno, fungujú. Všetko je také, ako má a ľudia majú svoje istoty. Čo z toho, že sú to chudobné krajiny s veľkými problémami, bez budúcnosti a keďže nemajú peniaze na modernizáciu, vzdelávanie obyvateľstva atď, tak sú v sra... srandovných podmienkach, aj keď je to hlavne smiech cez slzy.

K týmto krajinám si pridajme Slovensko. Moderné, európske a slobodné, ktoré sa však môže ľahko zmeniť na úplne iné a už sme 4 roky menenia pretrpeli. Totiž, súdruh Fico navrhuje zoštátnenie, plánovanie pekne krásne štátom a k tomu niekoľko opatrení, ktoré dajú "dobrým" chudobným peniažky a "zlým" bohatým poriadne po prstoch. Všetko sa super naplánuje, budeme vďačne plniť päťročnice 2.0 a akýsi vodca nás povedie, ale...

Ale príde staré dobré ale a lepšie zajtrajšky sa zmenia na lepšie včerajšky, keď budeme v pr... pravej nefalšovanej kaši, no nie až takej veľkej, ako keď príde kombo "vycikať, spať a potom sa v ďalšom dni zobudiť". Podpora chudobných je dobrá vec, no treba to vedieť. A to, že sa zlikviduje stredná vrstva a bohatší ľudia ešte viac zbohatnú (prípadne ich štát ošklbe tak, že nebudú môcť vytvárať pracovné miesta), je len akýsi side effect, ktorý súdruh Fico opraví.

Nehovorím, že je komunizmus a spol úplne zlá myšlienka. Je to niečo, čo by v princípe mohlo fungovať, ak by na to boli odborníci, ak by to dokázala prežiť ekonomika, ak by sa dal do poriadku import a export atď, ale... ale niekto nám môže sľúbiť istoty, vytlačiť akési nezmysli a dávať svoje ksichty na plagáty, ale splniť to? Urobiť zo Slovenska raj na zemi?

Myslím, že ľudia si zaslúžia istoty. Tí, ktorí volia Smer, ich možno aj dostanú. A že si sami zničia život, že budú zlé rozhodnutia červených splácať oni i deti a vnúčatá a fakt sa priblížime k Severnej Kórei a na rozdiel od Grécka nás "tá dobrá Európa" zachraňovať nebude, je asi len ďalší side effect. Modrá je dobrá? Neviem. Viem však, že tí, ktorí sa zaujímajú o riešenie problémov a viac sa zaujímajú o riešenia ako o populizmus, červeným istotám ani nemôžu veriť, lebo sú (často aj krátkodobo) neudržateľné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?