Talk Fusion - skutočná fúzia internetovej komunikácie?

Autor: Stanislav Hoferek | 22.7.2012 o 17:58 | (upravené 22.7.2012 o 21:06) Karma článku: 7,53 | Prečítané:  2707x

V tomto článku popisujem svoj názor na Talk Fusion. Stretli ste sa s tým? Alebo v čom je marketing tejto spoločnosti tak zaujímavý, že som sa o tom rozhodol napísať?

Dnes som sa stretol prvý krát s Talk Fusion. Pekne mi napísala jedna Stanka (áno, menovkyňa), či sa chcem zapojiť do ultra mega zaujímavého čuda, ktoré nesie takéto meno. Samozrejme to nepovedala priamo, ale dala mi link, z ktorého sa po nejakom čase ocitli pre mňa úplne nové informácie "na dosah".

 

Možno som rebel, alebo len opatrný, ale rád si niečo preverím, kým si nechám zanášať hlavu novými informáciami. Na webe, ktorý sa mi (subjektívne) veľmi nepozdáva, som sa dozvedel, že Talk Fusion (Pagerank 4 na titulku internetového giganta je trochu málo), obsahuje nasledovný obrázok. Klikli by ste naň? Odkaz je tam, kde aj titulka posiela:

 

 

V "reči môjho kmeňa" sa hovorí, že obrovské čísla a akcie sú hlavne na prilákanie ľudí, ktorí o danej oblasti nevedia vôbec nič. Talk Fusion nesklamal. Dozvedel som sa po kliknutí na čísla, ako inak, ďalšie čísla. O tom, či sú dané technológie naozaj dôležité, alebo či to vôbec funguje, si môžete prečítať na rôznych miestach na internete, napríklad tu: http://www.shawn.cz/talk-fusion-nazor-it-odbornika/

 

Čo ma ale zaujalo je predovšetkým "rekrútovanie". Podoba s rôznymi pyramídovými hrami je značná, no hlavne som špeciálne ja pozvaný na video, kde mi nadiktovali, ako sa mám prihlásiť (!). Dávam namiesto toho iný nick (neobsahujúci iniciálky sponzora, ktorý mi poslal info, že mám byť tam a tam pod daným nickom) a čumím na miestnosť http://1833702.livebroadcast.talkfusionlive.com/golive/m/sowoNlgE94nL37gS. Neviem, či to bude platné v čase čítania tohto príspevku. Veľmi dobre to ale nevyzerá. Prednášajúci sa spýta, či ho všetci pekne počujeme, a len čo dvaja alebo traja napíšu áno, ruší chat (!). Takže na mieste, kde by sa mohli písať nejaké otázky od možných budúcich spolupracovníkov je zrazu len nevyužité prázdne miesto.

 

Bol som tak nútený pozerať sa na video s nie veľmi kvalitným zvukom a biliónom superlatívov, ktoré ale tak rýchlo ani nenatiahlo (!) a tak som sa musel počas "vytúženého čakania" pozerať na jpg obrázku s Ferrari a diamantami. Na koho toto platí? Pochopím ešte reklamu na ruletu na FB, kde sa takéto veci objavujú, ale čo má toto znamenať? Pravdepodobne (?) chceli naznačiť, že aj my, zatiaľ nezapojený, budeme mať také COOL veci určené pre ľudí, ktorí sú IN. Alebo skôr niečo, že na nás pekne zbohatnú?

 

Z videa som sa dozvedel múdrosti ako "6x rýchlejší business" či "pre ľudí, ktorí nemajú peniaze". Tak schválne, najlacnejšie riešenie je (ak mi oči slúžia) 125 dolárov. Kto ich chce vyhodiť, keď sú iné možnosti zadarmo?

 

Prečo by som si určite kúpil tieto balíky?

- nenapadá ma dôvod

 

Prečo by som si určite nekúpil tieto balíky?

- pravdepodobne neexistuje možnosť používania na Linuxe, Macu, FreeBSD atď. Len Windows, len niektoré verzie a nikto negarantuje, či to funguje OK na to, čo sa používa u vás vo firme - alebo napríklad či to podporuje Windows 8

- každý by rád nejakú podporu. Kde sa o ňu obrátiť? A hlavne, je nejaká komunita technicky zdatných ľudí? Podľa ľudí, ktorých to oslovilo, ani nie

- aktívne hľadanie klientov pre niečo, o čo nie je veľký záujem? WTF?

- hlavný dôvod je to, že každý komponent sa dá používať zadarmo a používa to väčšia komunita ľudí. Tak schválne, chcete zavolať tete, čo použijete? Programy za 125 dolárov, alebo Skype, ktorý má na komunikáciu s veľa ďalšími ľuďmi?

- stavené na video. V čase, keď nie každý má o video záujem (kto má obmedzený či pomalý internet, alebo kto má internet v mobile, alebo kto je v škole, v práci atď atď atď vie o čom hovorím)

- klient sa nedá vôbec stiahnuť bez ID, torrenty to nepoznajú, uja prednášajúceho sa nemôžem na niečo spýtať...

- kde to presne použiť? Tak schválne:

 

  1. asi sa cez to nebudem zoznamovať
  2. ani na riešenie problémov sa to nejako extra nehodí
  3. na ukazovanie nejakého plateného produktu aj áno, ale nič také neplánujem
  4. na ukážky bezplatného softvéru sa to veľmi nehodí, na nete sú lepšie
  5. zaujímam sa o knihy. Na prezentáciu knihy by som ale radšej urobil jednoduchú stránku či video v bezplatných programoch
  6. na firemné dohadovanie sa to vôbec ale vôbec nehodí
  7. na niečo ako nechanie odkazu sa to taktiež nedá použiť tak dobre, ako bezplatné alternatívy
  8. nemôžem to nechať nainštalovať len tak hocikomu (ID-čko, rôzne OS atď)
  9. ako komunikátor k hre sa to použiť dá, no na to sú už roky dobré nástroje zadarmo
  10. pochybujem, že to má podrobné nastavenia šírky pásma, kvality obrazu a zvuku atď, takže po tom žiadny skúsený používateľ nesiahne.
Perlička na záver: Jedine Chuck Norris dokáže napísať v stanovenom čase prednášajúcemu, že má zle nastavený mikrofón. Kým to napíšete, dvaja napíšu na otázku, či je zvuk OK, slovo "áno" a ten okamžite vypína možnosť komunikácie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?