Sociálna demokracia naozaj funguje!

Autor: Stanislav Hoferek | 11.9.2013 o 23:59 | (upravené 12.9.2013 o 2:37) Karma článku: 16,25 | Prečítané:  1124x

Nie, neprešiel som do Smeru, nie som ich volič a pravidelne si robím nemiestne žartíky, ale teraz musím povedať, že som celú tú filozofiu pochopil. Áno, sociálna demokracia funguje. A dokáže to, čo pravica nie.

Najzaujímavejšia, alebo rovno najdokonalejšia, je u ľudí schopnosť myslieť dopredu. Čo sa stane, ak urobím toto a toto? Aké to bude mať následky? Trochu zavaniem do šachu. Jeden z hráčov dá v prvých ťahoch partie dámu do stredu šachovnice. Dosiahne tak výbornú polohu pre dámu. Tá je rýchla, má dostatok priestoru, môže riešiť útok i obranu. Keď to zahráte proti aspoň trochu skúsenému šachistovi, tak ju napadne. Vy musíte utekať s dámou, aby sa jej niečo nestalo a ani sa jej nestane - no súper si zatiaľ rozohrá svoje figúry a stojí lepšie. A potom, keď spustí útok a v pravý čas do neho pridá vlastnú dámu, má veľkú výhodu. Tak to vyzerá, keď jeden myslí dopredu a druhý nie.

Sociálna demokracia, minimálne tu na Slovensku (ale zoberme si aj ďalšie krajiny), funguje na základe mojich nových zistení na základe rovnakej logiky. Myslieť dopredu, predpokladať ťahy súpera. Keď politik zo Smeru narobí v meste či kraji dlhy a problémy, je zle. Zníži sa zamestnanosť, ľudia sú viac zúfalí, všetko ide k čertu. Znamená to odchod tých schopnejších a samostatnejších za hranice, kde nevládnu takí trkvasy. A čo zvyšok? Bez vzdelania, ekonomického rozhľadu a nádeje na svetlejšiu budúcnosť naletia na sľuby o istotách. ktoré im, len tak medzi rečou, berú tí čo ich sľubujú. V skratke: viac problémov, viac voličov Smeru.

A byť voličom Smeru je naozaj jednoduché. Máte idol. Niekoho, kto sa postará a dá starším ľuďom nejaké to euro. To nevadí, že im zoberie dva, ale on niečo dá a tak je dobrý, úžasný a ospevovaný. Neriešia sa problémy, zlodejiny a tak. Len si to zoberme smerom cez Gorilu. SDKÚ skoro padla a keby sa v nej písalo, že Fico kradne deti z Afriky a vlastnoručne ich rozoberá a predáva na orgány (čo je samozrejme nezmysel), zatriaslo by to stranou oveľa menej. Voličov sociálnej demokracie jednoducho politika a všetky jej chyby a zverstvá neberie. Nezaujíma ju to.

Ak by som chcel mať čo najviac percent a čo najdlhšiu vládu, tak seriem na Slovensko. Rozkrádam kraje, peniaze nasypem finančným skupinám, alebo hocikde po svete a postarám sa o to, aby sa nezvyšovala zamestnanosť. Ako na to? Stačí urobiť zamestnávateľom zo života peklo a spôsobiť, aby ich malé firmičky s 2-3 zamestnancami skončili. Majiteľ pôjde zbierať do zahraničia jabĺčka, zamestnanci na úrad práce a každé 4 roky budú voliť istoty. Takéto počínanie je jednoduché a keby som to chcel, mám tu svoje vzory. Ovládajú väčšinu parlamentných kresiel. Po stránke ekonomickej sa to oplatí, mať armádu pätolízačov sa tiež niekomu zapáči, no... ľudská stránka tejto červenej zrúdy sa mi naozaj protiví...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?