Poďme bojovať za tradičnú rodinu!

Autor: Stanislav Hoferek | 10.1.2015 o 8:22 | Karma článku: 5,76 | Prečítané:  1365x

Nie, nie som žiadnym obhajcom referenda a ľudí, ktorí chcú presadzovať tradičnú rodinu utláčaním všetkých "menej tradičných". Ako tak zisťujem, moje názory sú v tejto oblasti liberálne a dovolím si povedať že ľudské, optimistické a ľahko pochopiteľné. Poďme teda chrániť tradičnú rodinu tak naozaj, jednoduchým ľudským rozumom.

Existujú dôvody, prečo sú rodiny v nebezpečenstve. Zmenila sa doba, ako by povedali (väčšinou) starší ľudia, a ja to trochu skonkretizujem. Iný je pracovný trh, iné sú zárobky, iné sú odlúčenia, iné sú závislosti a tak podobne. Môžeme menovať, čo je zle - a tak sa nedostaneme k tomu dobrému. A toto asi nechceme.

Ak urobíme referendum o tradičnej rodine, tak by malo byť o tradičnej rodine. Nie o tom, že poďme homosexuálom zakázať A, potom aj B a nakoniec robme v takom krpatom predmete ako je sexuálna výchova akési zmeny. Nemám ešte rodinu, ale viem, čo také by som si prial.

Treba sa mi najesť, niečo treba navariť, upratať, nakúpiť... s niekým si chcem pasívne oddýchnuť niekde na deke v lete či na prechádzke, samozrejme k tomu aktívny oddych (sex, rafting, počítačové hry, bedminton, čokoľvek) a tiež nielen chcem, ale nutne potrebujem niekoho, na koho sa môžem spoľahnúť a budem rád, ak niekto bude mať ten pocit, že sa môže spoľahnúť na mňa.

Hore uvedené sú len také základy, malo by tam toho byť oveľa viac. Veci, ktoré ja chcem. Ale čo chce môj partner? A tu je hlavný problém. Oveľa dôležitejší ako všetky referendá. Niekedy to nevieme. Prípadne to "vieme nesprávne".

Poďme teraz priamo chrániť rodinu, tradičnú či nie. Obaja nech si zoberú papier a pero a začnú písať, čo vadí na tom druhom a zároveň čo vadí na sebe. A nechajte toho druhého, nech s tým niečo urobí. Nemyslím si, že tu tradície pomôžu. Niekedy môžu tak trochu uškodiť, alebo výrazne. Tak napríklad, kedysi bolo bežné, že žena varila a chlap to ani nevedel. Dnes je to inak a ideálne, ak by vedeli obaja. Potom si začne chlap vážiť jedlo, keď sa sám naučí aspoň trochu variť. Podobne som si napríklad ja začal fakt vážiť gitaristov, keď som si zaobstaral gitaru a porovnal som moje "umenie" s tým, čo stvárajú ľudia, pre ktorých je to krásny koníček či celý život.

Dopísané? A je toho veľa, alebo málo? Myslím, že existuje veľa vecí, s ktorými jeden človek nepohne. Treba dvoch. Možno aj viac. Niekedy celú rodinu aj s hromadou priateľov a odborníkov na rôzne oblasti.

A ak je niečo ešte horšie ako neinformovanosť tak je to lenivosť. Bolo predsavzanie? Ak nie, dajte si ho a makajte na tom. A ak áno... ako to ide?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

DOMOV

Mistrík: S Kiskom sme sa bavili o podpore, bola by vzpruhou

Postoj SaS pri hlasovaní o eurovale vníma ako premárnenú príležitosť.


Už ste čítali?