Aliancia za rodinu škodí viac kresťanom ako gejom

Autor: Stanislav Hoferek | 11.1.2015 o 19:46 | Karma článku: 8,79 | Prečítané:  2032x

Mimoriadne krátke zamyslenie. O aliancii, jej snahách, ako aj o tom, čo v skutočnosti vzniká ich pôsobením. Nikomu pritom neškodia tak, ako kresťanom.

Bojujeme. Za tradičnú rodinu. Za možnosť odmietnuť zlú sexuálnu výchovu. Za to, aby mali deti matku a otca. Atď.

Že to nie je bojovanie, ale skôr akési citové vydieranie, to vieme. Aj to, že akási tradičná rodina je umelý a účelovo vytvorený termín. Aj to, že zakazovať deťom potrebné informácie, ktoré k svojmu dospievaniu potrebujú, je trochu na hlavu. Aj to, ako je tá kombinácia matky a otca ideálna v každom prípade je už vysvetlené na mnohých miestach a fakt mnohými ľuďmi.

Ale...

Napadlo vás, proti komu sa fakt bojuje? Myslím, že ak nezoberiem do úvahy teórie o samostatnej politickej strane, tak ide hlavne o útok na kresťanov. Na katolíkov, protestantov, východné cirkvi atď. Kresťania bojujú proti kresťanom. S krížom bojujú proti tým, ktorý uznávajú kríž.

Ako inak si vysvetliť, že od nástupu celej tejto šaškárne je toľko hádok medzi ateistami a veriacimi? Ako to, že sa vôbec tak veľmi spája viera s týmto referendom a teda s politikou? A ako to, že práve všetky tie ultra kresťanské rádiá, televízie a neviem čo hovoria hlavne o referende? Dovolím si odvážne tvrdiť, že nikdy od roku 1.1.1993 neboli rozdiely tak veľké. Miluj svojho blížneho? Ale kdeže...

Celá tá fraška, ktorú organizuje Aliancia za rodinu, je útok na kresťanov. Tí, ktorí povedia narovinu, že nechcú ísť, sú akési zlo. Odpadlíci. Farárom, ktorí majú vieru i rozum, chcú vieru uchmatnúť. Tí kresťania, ktorí sa neboja diskutovať argumentami, sú zatláčaní "svojimi" k múru alebo do tábora ateistov. Prečo? Pretože si niekto upravuje vety z biblie pre svoje politické účely či finančné zisky? Naozaj chce niektorá organizácia spôsobiť, aby si tí nerozhodní povedali "aha, kresťania sú tí, čo nenávidia všetkých ostatných?". To je tak hlúpe, až sa mi to zdá ako realita na Slovensku.

Nie som kresťanom a nejdem na referendum. Keby som bol, tiež by som nešiel. A ak by ma vyhodili kdesi z kostola za to, že mám slobodnú vôľu a nemyslím si, že niekomu ubližovať je správne... tak nech. Dopadne to ako z KDH. Rozumní odišli dávno, menej rozumní tiež a ostal odpad. Žumpa. To najhoršie, čo robí hanbu tak politike, ako i kresťanstvu.

Nie som kresťan, ako som už spomínal, ale vážil som si pápeža Jána Pavla II a vážim si Františka. Na ich úroveň sa tí, ktorí útočia na ateistov a kresťanov podobnou demagógiou nikdy nedostanú.

Aký je váš názor na účasť? Máte tip? Ak zvážim, koľko ľudí nevolí, akurát nebude môcť, zabudne... tak by to mohlo byť okolo 40%. Ak ale beriem do úvahy aj to, ako silno sú ľudia presvedčení, že neúčasť je v tomto prípade veľké dobro a nie menšie zlo a ako málo je skutočných fanatikov (aj keď sú naozaj hluční), odhadujem účasť na 12 až 14%.

Perlička na záver: Tri skupiny ľudí podporujú referendum. Časť úplne obyčajných ľudí, veľká časť silne veriacich ľudí - a nacisti. Čo si o tom myslieť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

DOMOV

Mistrík: S Kiskom sme sa bavili o podpore, bola by vzpruhou

Postoj SaS pri hlasovaní o eurovale vníma ako premárnenú príležitosť.


Už ste čítali?