Poďme aj my bojovať za Putina!

Autor: Stanislav Hoferek | 20.2.2015 o 18:33 | (upravené 20.2.2015 o 18:57) Karma článku: 9,69 | Prečítané:  1464x

Desím sa. Fakt sa desím toho, kam to spejeme. Máme tu mladých i starých, ktorí nadávajú na Ameriku. Prosím, nech sa páči. Je to sporná krajina. Ale s prepáčením trepať sa do určitej časti tela Putinovi je viac ako len hlúposť.

Aj zo Slovenska je pár ľudí na východnej Ukrajine. Alebo ako sa to moderne hovorí, v tzv. Novorusku či Donbase. Vojaci presvedčením, ktorí vedia bojovať - len nevedia prečo, s kým a proti komu. Deti, ktoré vyrastali na Counter Strike a idú zachraňovať svet tak, že budú páliť do niekoho s iným presvedčením.

To, čo sa deje na východnej Ukrajine, je podľa mňa jedna veľká hnusota. Rozumiem, že nie každému musí vyhovovať vláda Kyjeva a tiež je im bližší ruský jazyk, ale zobrať do rúk ruské zbrane a bojovať za to, aby sa mali lepšie... niekedy aj zbrane treba, to uznáva aj pacifista ako ja, ale ako môže to čo sa deje zlepšiť ich situáciu? Alebo si nevedia porátať 1+1? Nie je nič ťažké rozdeľovať nulu na viac častí. Každý bude mať nulu a konflikt sa stále neskončí.

Namiesto toho, aby sa Ukrajina stala bohatou krajinou, ktorá by rozhodne nepotrebovala akési zachraňovanie Ruskom, je Ukrajina čoraz viac skrachovaný koniec sveta, čoraz viac podobný Rusku. Ak stojí chlieb dvakrát viac ako pred rokom, tak je zle. A to nenapravia ani samopaly, ani tanky, ani celé zhluky nevzdelaných hlupákov.

A Putin? Je to nejaký boh? Pre časť Rusov áno. Jeho popularita je šialene vysoká. Putin je vzor, ochranca a neviem čo všetko. Síce rozbije hneď dve krajiny bývalého sovietskeho zväzu a stále viac riskuje hladomor mamutích rozmerov a nezamestnanosť rastúcu do polovice populácie, ale aj tak. Boh. Aktuálne musia Rusi prerábať rozpočet, pretože nielen sankcie a ceny ropy ničia aj to, čo ešte ostalo. "Do kytek" ide vzdelanie, kultúra, zdravý rozum - a čuduj sa svete, ekonomika nie. Tá je už dnes tam, odkiaľ by ju nedostali ani najväčšie svetové mozgy za 20 rokov.

Ceny ropy sú nízke a tak rýchlo neporastú, o ruské tovary je minimálny záujem (s výnimkou vodky), nemajú čo vyvážať a nemajú za čo dovážať. Za toto a všetko ďalšie nemôžu Američania, ale čuduj sa svete Rusi. A tí, čo ho obdivujú.

Nerozumiem, ako môže byť niekto ťažký rusofil, ktorý bezhranične verí všetkému. Že sa tlačí do zadku Putinovi Fico, to je jasné. Je to súčasť jeho politiky, bez ohľadu na to, či súhlasíme alebo nie. Navyše je to obchodný partner. Ale na ako dlho?

K záveru len jedna krásna a krátka myšlienka nakoniec. Za čias ZSSR bol na Ukrajine hladomor, lebo sovieti predali obrovskú časť obilia. Videli to ako jedinú možnosť, ako byť relatívne "v pluse". Bude teraz v hladomore moskovská oblasť, aby bolo na východnej Ukrajine viac vojakov s ruskými zbraňami?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

DOMOV

Mistrík: S Kiskom sme sa bavili o podpore, bola by vzpruhou

Postoj SaS pri hlasovaní o eurovale vníma ako premárnenú príležitosť.


Už ste čítali?