Rusi sú tí dobrí, američania sú tí zlí!

Autor: Stanislav Hoferek | 15.6.2016 o 18:12 | (upravené 15.6.2016 o 18:24) Karma článku: 4,29 | Prečítané:  1032x

... alebo krátke zamyslenie nad tým, prečo takýto svet je v niektorých hlavách. Viac hláv, viac, kapusty. A niekedy aj rozumu. Iba že by nie.

Skúste mi povedať nejakú vyspelú krajinu sveta. Akúkoľvek. Každá z nich bola kedysi priamo alebo nepriamo s Ruskom v nejakom konflikte, alebo má minimálne v súčasnosti úplne iné názory na celosvetové dianie. Prečo? Pretože všetci sú tí zlí a Rusi sú tí dobrí! Ako inak? Teraz to znie veľmi hlúpo a detsky, ale pri dostatku propagandy a nedostatku celkového rozhľadu je takýto názor poriadne rozšírený.

Z Ruska prišlo kadečo. Od vecí prospešných cez veci umelecké až po najrôznejšie hrôzy. Rusi prepadávajú svojich susedov so zbraňami v ruke, sú mimoriadne šikovní pokiaľ ide o kybernetické vojny či pretláčanie propagandy a nastolenie chaosu v rôznych krajinách im vôbec nie je cudzie. Irónia je, že ešte aj tí, ktorí zažili ruské tanky v uliciach, si stále myslia, že nás vždy prišli zachrániť. Ako minule, keď som narazil na článok, že nás Rusi prišli zachrániť pred útočiacimi jednotkami NATO v roku 1968. Tak potom, kto bol agresor?

Rusi sú tí dobrí a prajú si mier. Škoda, že si myslia niečo iné vo väčšine Európy. Ak by to bolo možné, tak napríklad Fínsko, pobaltské krajiny, Poľsko ako i Ukrajina by boli radšej kdekoľvek inde, len nie pri Rusku. A je jedno, či ide o sovietsky zväz, alebo moderné, údajne demokratické Rusko. Veľa sa toho nezmenilo. Propaganda, armáda, silová diplomacia a obrovské vnútorné problémy. Priemerný Slovák je omnoho bohatší ako priemerný Rus. A to sme v porovnaní napríklad so susednými Rakúšanmi veľmi chudobní.

Iste, Rusi sú naši bratia. Slovania! Ale že tých našich bratov nenávidia iní slovania, ktorí sú nám oveľa bližší svojou kultúrou... to si prokremeľskí ľudia nevšimnú. Schválne, s kým máme a vždy sme mali viac spoločného? S Čechmi, alebo s Rusmi? Prípadne môžeme spomenúť Poliakov či pobaltské krajiny. Aj Ukrajinci sú nám oveľa bližšie. A vôbec, nemusíme spomínať ani slovanské krajiny. Viac máme spoločné s Nemcami, ako s Rusmi. Aj s akýmikoľvek ľuďmi z Európy.

Napriek tomu existujú krajiny, ktoré majú s Ruskom veľa spoločného. Ktoré to sú? Na veľké počudovanie je to napríklad Bielorusko, Severná Kórea či Čína. Všetko krajiny, kde možno nájsť cenzúru internetu, pracovné tábory s nútenou prácou a mnohé ďalšie "chuťovky".

A budem trochu kritický aj k Veľkému Macovi. Alebo nie? Urobte si svoj názor sami.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

DOMOV

Mistrík: S Kiskom sme sa bavili o podpore, bola by vzpruhou

Postoj SaS pri hlasovaní o eurovale vníma ako premárnenú príležitosť.


Už ste čítali?