Poďte poskladať ideálnu vládu!

Autor: Stanislav Hoferek | 2.7.2016 o 12:56 | Karma článku: 2,88 | Prečítané:  699x

Vždy, keď prídu voľby, alebo zaujímavé prieskumy, zoberiem si čísla a prerátam si, ako by sa dalo niečo zložiť. Vyskúšajte to aj vy! Pripravil som jednoduchú matematicko-logickú úlohu. Aké bude vaše riešenie?

Predstavte si nasledovnú situáciu: Do parlamentu sa dostane 7 strán. A všetky majú približne rovnaké percentá. Na to, aby mohla vzniknúť nová vláda, sa musia minimálne 4 strany dohodnúť.

 

Iste, možností je vždy viac a o tých slovenských stranách už vieme celkom dosť. Cieľom však nie je rozoberať slovenskú politickú scénu, ale pokúsiť sa poskladať čo najlepšiu vládu z tohto zadania. A jedna maličkosť, o stranách viete len to, čo o nich napíšu 3 vymyslené denníky. Prajem pekné čítanie a rozhodovanie - a nezabudnite dať svoj výsledok do komentárov :)

 

Internetová strana (NET)

denník tradícia: Nevieme, čo vlastne chcú dosiahnuť. Zbytočne nútia ľudí zmeniť všetko, na čo sú zvyknutí.

ekonomický denník: Napriek očividnej naivite niektorých členov strany treba pochváliť znižovanie výdavkov a zjednotenie akýchkoľvek úkonov. Ich projekt na komunikáciu s občanmi cez ankety naráža na ľahkú ovplyvniteľnosť časti obyvateľstva.

bulvárny denník: Šéf internetovej strany sa priznal, že nenávidí internet a všetko za neho robí sekretárka. Kde zohnal také šikovné žieňa?

 

Rodina (ROD)

denník tradícia: Jediná slušná strana, ktorá ochraňuje rodinu a vedie k správnej viere a občianskemu porozumeniu. Taktiež jediná, ktorá umožní mladým žiť v harmónií a vychovávať deti.

ekonomický denník: Niektoré názory strany Rodina sú otvorene nebezpečné a posúvajú krajinu do hlbokého stredoveku. Všetky rozumné návrhy sú aj v iných stranách, prípadne nepotrebujú komplexnú konzultáciu na celoštátnej úrovni a skôr sa týkajú jednotlivých okresov.

bulvárny denník: Strana Rodina znovu zaujala. Tentokrát veľkým transparentom, ktorým oblepili hrad. Vzhľadom na kolosálnosť transparentu vzniká obava, či pri vrtochoch počasia nespôsobí presný opak. Na transparente je nápis "Pravda víťazí". Kritici tvrdia, že strana Rodina nevie, čo je to pravda a dlhodobo nevie, kde je sever.

 

 

Strana študentov (ŠTUD)

denník tradícia: Sľubne začínajúca strana bez skúseností pomáha mladým v hľadaní práce a zlepšovaním školstva. Na druhej strane, chcú ovplyvňovať chod cirkevných škôl a to aj veľmi nepriaznivými smermi.

ekonomický denník: Projekt je zaujímavý, ale dlhodobo málo udržateľný. Je malý zázrak, že táto strana získala tak veľkú podporu. Okrem študentov, ktorí dosiahli požadovaný vek, ju volili aj bývalí voliči strán EKS a NP. Aby strana prežila, musí sa už teraz sústrediť hlavne na voličov, ktorí v súčasnosti nemajú volebné právo.

bulvárny denník: Niekomu musí naozaj šibať! Podpredseda strany študentov napísal na sociálnu sieť, že je za to, aby sa znížil požadovaný vek na účasť vo voľbách. Chce, aby ho volili aj tí mladí, čo ešte nemajú rozum?

 

 

Nový poriadok (NP)

denník tradícia: Celý svet považuje stranu Nový poriadok za radikálnu a nebezpečnú. Ich voliči sú často frustrovaný z nedokonalých pomerov a myslia si, že veľká zmena každému jedine prospeje.

ekonomický denník: Populizmus na plné obrátky, minimum odborníkov a rasovo motivované výroky. Ich vzostup spôsobí pád ekonomiky a staneme sa závislými na menej výhodných obchodoch s krajinami, ktoré sú momentálne zaostalejšie ako my.

bulvárny denník: Len to nie! Nový poriadok vyhlásil, že bude tvrdo bojovať proti každému, kto tu robí bordel. Čo si pod bordelom predstavujú? Iné kultúry? Alebo to, že má niekto iný názor na úplne bežné veci, ako oni?

 

 

Národná hrdosť (NH)

denník tradícia: Pôvodne konzervatívna strana, ktorá sa postupne pretransformovala na čiastočne extrémistickú. Národná hrdosť je ochotná rokovať s kýmkoľvek, ale vždy majú dlhý zoznam podmienok.

ekonomický denník: Obnovenie národného hospodárstva a zníženie vplyvov zo zahraničia, to sľubuje strana Národná hrdosť. Problémom však je, že práve na obchod sme odkázaní. Národná hrdosť chce viac kontrolovať náš vývoz, čo môže byť dobrý nápad len vtedy, ak na tom budú pracovať špičkoví odborníci.

bulvárny denník: Národná hrdosť neustále prehlasuje, že sa na svojom programe rada dohodne s ktoroukoľvek stranou. Jej zakladateľ je dokonca ochotný odstúpiť, ak by zlyhávali rokovania.

 

 

Živnostníci a malí podnikatelia (ZMP)

denník tradícia: Strana bývalého podnikateľa, ktorá je na počudovanie mimoriadne úspešná. A to má škandálov na niekoľko rokov dopredu už teraz.

ekonomický denník: Rekordný úspech malej strany vyvolali predovšetkým veľké problémy s byrokraciou, ktorých sa chcú Živnostníci a malí podnikatelia zbaviť akýmkoľvek spôsobom. Zaujímavý je ich projekt na lacnejšiu reklamu pre výrobky, ktoré sú vyrobené v našej krajine.

bulvárny denník: Obrovský škandál! Najväčšie daňové podvody spájajú nielen členov strany ZMP, ale aj mafiu. Zakladateľ neustále hovorí, že čestne by nemali najmenšiu šancu proti korporáciám.

 

 

Enviromentálna a kultúrna strana (EKS)

denník tradícia: Neuveriteľne agresívne správanie od strany, ktorá má v názve kultúru. EKS hlása ochranu prírody, regulovaný cestovný trh a podporu pre predkresťanské kultúrne udalosti.

ekonomický denník: EKS je úspešná a na vzostupe. Môže za to predovšetkým ich program na podporu zamestnanosti v oblasti kultúry. Slávia tiež úspechy v svojom boji za obmedzenie cenzúry a zrovnoprávnenie majority s minoritami. V minulom roku sa im podarilo získať peniaze na podporu cestovného ruchu, ktorý sa zvýšil o čistý zisk 26 percent. V súčasnosti má v zostave expertov na vzťahy so zahraničím.

bulvárny denník: Enviromentalisti premenili schátranú opustenú budovu na modernú solárnu elektráreň. Podľa ich hovorcu išlo z nášho rozpočtu len minimum peňazí, a to na stravu, poistenie a preskúšanie pred ostrou prevádzkou.

 

 

Ak ste sa dočítali až sem... ako by ste skladali vládu? Koľko strán by tam bolo, a ktoré? Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, alebo to podľa vás nie je možné, dajte to tiež do komentárov. A ak chcete viac podobných úloh, nie je problém ich viac pripraviť :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

DOMOV

Mistrík: S Kiskom sme sa bavili o podpore, bola by vzpruhou

Postoj SaS pri hlasovaní o eurovale vníma ako premárnenú príležitosť.


Už ste čítali?