Učiteľský zápisník 2016/2017 [recenzia]

Autor: Stanislav Hoferek | 14.8.2016 o 14:02 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  1747x

Školský rok sa blíži a nie len žiaci, ale aj učitelia sa už pomaly začínajú zamýšľať, čo ich v novom školskom roku čaká. Väčšina učiteľov používa na spravovanie svojej agendy učiteľský zápisník, pozrime sa preto na jeden z nich.

Recenzovaný produkt nájdete jedine v ponuke vydavateľstva Elist: Učiteľský zápisník 2016/2017

Dobrý učiteľ dokáže tri veci: učiť, nadchnúť a motivovať.

Na to, aby mohol tieto tri funkcie naplno plniť, potrebuje mať vo všetkom poriadok a systém. Moderné informačné technológie sa dostávajú do každodenného života a dokážu byť aj pri tomto nápomocné. Ale stále nie je nič jednoduchšie a praktickejšie na rýchle poznámky, prehľadné záznamy a organizáciu agendy, ako papierový diár, ktorý môže mať učiteľ neustále pri sebe.

Ako vyzerá učiteľský zápisník 2016/2017?

Rôznych notesov je na trhu veľa, no tých špecializovaných pre učiteľa je už menej. Ale aj medzi nimi je z čoho vyberať. Kvalitou spracovania a praktickosťou však vyniká Učiteľský zápisník 2016/2017. Je datovaný od septembra 2016 do septembra 2017 a rozdelený podľa polrokov. Iste, môže ho používať ktokoľvek a na čokoľvek, ale všetky jeho funkcie využijú hlavne učitelia, prípadne iní pracovníci, ktorí majú na starosti skupiny školákov a študentov.

Učiteľský zápisník 2016/2017 má 208 strán a rozmery 98mm na šírku a 147mm na výšku. Čiže presne také, aby sa vošiel do vrecka na saku, do kabelky, alebo aby sa podelil s tabletom o miesto v obale. Neváži skoro nič, ale napriek tomu toho v sebe ukrýva veľa.

Na obálke Učiteľského zápisníka 2016/2017 sa nachádzajú na bielom podklade farebné písmená a číslice. Má elegantné zaoblené rohy a obálku s ušami zahnutými do vnútra. Vo vnútri najdeme dvojicu rozvrhov (na 7 a 9 hodín), ktoré možno vybrať a nalepiť tak do zápisníka, ako i kdekoľvek inde. V samotnom zápisníku je na to určené miesto na prvých alebo posledných stranách, ktoré sa dajú rozkladať ako harmonika. Rozvrhy sú vo forme samolepiek.

Dni v prehľadnom kalendári na začiatku učiteľského zápisníka sú usporiadané vertikálne a pod nimi sa nachádza číslo školského týždňa. Učiteľ má tak väčší prehľad a toto rozdelenie je užitočnejšie, napríklad pri prípravách skúšania. Nechýbajú v ňom zaznačené sviatky či prázdniny, vrátane jarných, ktoré sú v západoslovenskom, stredoslovenskom a východoslovenskom kraji v iných časoch.

Ako je organizovaný?

Učiteľský zápisník 2016/2017 je rozdelený na tri hlavné časti: kalendár, miesto na poznámky a klasifikáciu. Kalendár je rozdelený na týždňové celky a tie na jednotlivé dni od pondelka do piatka na ľavej strane a miestom na poznámky k týždňu (napríklad organizačné zmeny alebo špecifické udalosti) na pravej strane. Nechýba ani miesto pre sobotu a nedeľu. Pre každý z pracovných dní je vyhradený dostatočne veľký priestor na to, aby sa do neho mohli vpísať informácie o prebranej látke, či úlohy pre žiakov. Dôležité dni majú svoju ikonku, ako napríklad čižma na Mikuláša alebo kvietok na MDŽ. Vďaka dvom záložkám (lacetkám) možno rýchlo nájsť aktuálny týždeň a napríklad potrebnú stránku z poznámok.

Miesto na poznámky je rozdelené na dve časti. Na časť riadkovanú a na biele miesto s opornými bodkami, vhodné napríklad na schémy alebo jednoduché náčrty a diagramy. Súčasťou je i pravítko.

Poslednou časťou učiteľského zápisníka je klasifikácia. Na každej strane je miesto pre 10 žiakov. V jednom zápisníku sa tak dá viesť klasifikácia viac ako desiatich kompletných tried. Ku každému žiakovi je možné vpisovať známky rozdelené napríklad na ústne a písomné odpovede, alebo na prvý a druhý polrok.

Celkový dojem

Môj celkový dojem z nového zápisníka je veľmi dobrý. Je šikovným pomocníkom, ktorý je vždy poruke a je logicky rozdelený tak, aby sa v ňom skutočne nikto nestratil. Učiteľ, ktorý chce mať poriadok v triede i v poznámkach, si ho bude pochvaľovať a nedá na neho dopustiť. Učiteľský zápisník 2016/2017 je kvalitne spracovaný a veľmi odolný (šitá väzba), aby vydržal celoročné používanie. Je navrhnutý a vytlačený na Slovensku a určený špeciálne  pre učiteľov. Bol totiž vytvorený na základe návrhov pedagógov.

Učiteľský zápisník 2016/2017 si môžete objednať priamo od výrobcu – vydavateľstva Elist.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opozícia neuspela, ministerka Matečná zostáva vo funkcii

Za vyslovenie nedôvery hlasovalo len 60 poslancov zo 134 prítomných.

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?