Učiteľský zápisník 2016/2017 [recenzia]

Autor: Stanislav Hoferek | 14.8.2016 o 14:02 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  1783x

Školský rok sa blíži a nie len žiaci, ale aj učitelia sa už pomaly začínajú zamýšľať, čo ich v novom školskom roku čaká. Väčšina učiteľov používa na spravovanie svojej agendy učiteľský zápisník, pozrime sa preto na jeden z nich.

Recenzovaný produkt nájdete jedine v ponuke vydavateľstva Elist: Učiteľský zápisník 2016/2017

Dobrý učiteľ dokáže tri veci: učiť, nadchnúť a motivovať.

Na to, aby mohol tieto tri funkcie naplno plniť, potrebuje mať vo všetkom poriadok a systém. Moderné informačné technológie sa dostávajú do každodenného života a dokážu byť aj pri tomto nápomocné. Ale stále nie je nič jednoduchšie a praktickejšie na rýchle poznámky, prehľadné záznamy a organizáciu agendy, ako papierový diár, ktorý môže mať učiteľ neustále pri sebe.

Ako vyzerá učiteľský zápisník 2016/2017?

Rôznych notesov je na trhu veľa, no tých špecializovaných pre učiteľa je už menej. Ale aj medzi nimi je z čoho vyberať. Kvalitou spracovania a praktickosťou však vyniká Učiteľský zápisník 2016/2017. Je datovaný od septembra 2016 do septembra 2017 a rozdelený podľa polrokov. Iste, môže ho používať ktokoľvek a na čokoľvek, ale všetky jeho funkcie využijú hlavne učitelia, prípadne iní pracovníci, ktorí majú na starosti skupiny školákov a študentov.

Učiteľský zápisník 2016/2017 má 208 strán a rozmery 98mm na šírku a 147mm na výšku. Čiže presne také, aby sa vošiel do vrecka na saku, do kabelky, alebo aby sa podelil s tabletom o miesto v obale. Neváži skoro nič, ale napriek tomu toho v sebe ukrýva veľa.

Na obálke Učiteľského zápisníka 2016/2017 sa nachádzajú na bielom podklade farebné písmená a číslice. Má elegantné zaoblené rohy a obálku s ušami zahnutými do vnútra. Vo vnútri najdeme dvojicu rozvrhov (na 7 a 9 hodín), ktoré možno vybrať a nalepiť tak do zápisníka, ako i kdekoľvek inde. V samotnom zápisníku je na to určené miesto na prvých alebo posledných stranách, ktoré sa dajú rozkladať ako harmonika. Rozvrhy sú vo forme samolepiek.

Dni v prehľadnom kalendári na začiatku učiteľského zápisníka sú usporiadané vertikálne a pod nimi sa nachádza číslo školského týždňa. Učiteľ má tak väčší prehľad a toto rozdelenie je užitočnejšie, napríklad pri prípravách skúšania. Nechýbajú v ňom zaznačené sviatky či prázdniny, vrátane jarných, ktoré sú v západoslovenskom, stredoslovenskom a východoslovenskom kraji v iných časoch.

Ako je organizovaný?

Učiteľský zápisník 2016/2017 je rozdelený na tri hlavné časti: kalendár, miesto na poznámky a klasifikáciu. Kalendár je rozdelený na týždňové celky a tie na jednotlivé dni od pondelka do piatka na ľavej strane a miestom na poznámky k týždňu (napríklad organizačné zmeny alebo špecifické udalosti) na pravej strane. Nechýba ani miesto pre sobotu a nedeľu. Pre každý z pracovných dní je vyhradený dostatočne veľký priestor na to, aby sa do neho mohli vpísať informácie o prebranej látke, či úlohy pre žiakov. Dôležité dni majú svoju ikonku, ako napríklad čižma na Mikuláša alebo kvietok na MDŽ. Vďaka dvom záložkám (lacetkám) možno rýchlo nájsť aktuálny týždeň a napríklad potrebnú stránku z poznámok.

Miesto na poznámky je rozdelené na dve časti. Na časť riadkovanú a na biele miesto s opornými bodkami, vhodné napríklad na schémy alebo jednoduché náčrty a diagramy. Súčasťou je i pravítko.

Poslednou časťou učiteľského zápisníka je klasifikácia. Na každej strane je miesto pre 10 žiakov. V jednom zápisníku sa tak dá viesť klasifikácia viac ako desiatich kompletných tried. Ku každému žiakovi je možné vpisovať známky rozdelené napríklad na ústne a písomné odpovede, alebo na prvý a druhý polrok.

Celkový dojem

Môj celkový dojem z nového zápisníka je veľmi dobrý. Je šikovným pomocníkom, ktorý je vždy poruke a je logicky rozdelený tak, aby sa v ňom skutočne nikto nestratil. Učiteľ, ktorý chce mať poriadok v triede i v poznámkach, si ho bude pochvaľovať a nedá na neho dopustiť. Učiteľský zápisník 2016/2017 je kvalitne spracovaný a veľmi odolný (šitá väzba), aby vydržal celoročné používanie. Je navrhnutý a vytlačený na Slovensku a určený špeciálne  pre učiteľov. Bol totiž vytvorený na základe návrhov pedagógov.

Učiteľský zápisník 2016/2017 si môžete objednať priamo od výrobcu – vydavateľstva Elist.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie PET fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko vo finále MS vo futbale? Nie je to utópia

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Pomôžme ministrovi spraviť drahé a bolestivé rozhodnutie

Zálohovanie PET fliaš je dobrý a bolestivý nápad.


Už ste čítali?