Učiteľský zápisník 2017/2018

Autor: Stanislav Hoferek | 20.6.2017 o 22:51 | Karma článku: 2,46 | Prečítané:  588x

Pred rokom som urobil recenziu na učiteľský zápisník na vtedy aktuálny školský rok. Ako prišiel nový rok, dostal sa aj zápisník niekoľkých zmien a skúsim ho trochu priblížiť učiteľom a iným (ne)pedagogickým pracovníkom.

Možno viete, a možno nie, na Slovensku existuje zápisník, určený primárne pre učiteľov. Tohto šikovného pomocníka na Slovensku vymysleli, vytlačili, upravili a taktiež neustále vylepšujú priamo učitelia. Čo prináša?

Učiteľský zápisník vydáva vydavateľstvo Elist. Áno, tiež slovenské. A už niekoľko rokov sa mu veľmi darí. Hlavný dôvod je veľmi jednoduchý - učiteľ nájde na jednom mieste všetko, čo potrebuje. Kompletný kalendár spracovaný po týždňoch, miesto na písanie známok pre množstvo žiakov a tried (klasifikácia) ako i časť na akékoľvek použitie - náčrty, grafy či tabuľky, množstvo písaného textu a podobne.

Samozrejme, recenziu na minuloročný učiteľský zápisník si môžete prezrieť na jednom z mojich starších článkov. Čo sa však zmenilo? V čom je nový Učiteľský zápisník na rok 2017/2018 iný a lepší?

  1. Nový zápisník je väčší. Stále sa vôjde do vrecka, akejkoľvek kabelky, nezavadzia veľmi na stole a podobne, ale niekoľko milimetrov navyše spôsobilo viac miesta na poznámky - ako i na klasifikáciu. Na jednej strane už je možnosť urobiť si poriadok s jedenástimi žiakmi namiesto desiatich.
  2. Pribudla tabuľka s pamätnými a medzinárodnými dňami.
  3. Pribudla časť pre učiteľov, ktorí často zastupujú alebo sú zastupovaní. Tabuľka je prehľadná a aj s odstupom času sa dá v nej dobre vyznať.
  4. Niekoľko malých zlepšení, napríklad pribudnutie tabuľky so začiatkom a koncami jednotlivých hodín.

Načo je dobré mať zápisník pre učiteľov? Oproti jednoduchému zošitu či najrôznejším papierikom má množstvo výhod - udrží poriadok, dostane sa do neho klasifikácia (rozdelená napríklad na polroky), kalendár s užitočnými informáciami i priestor pre poznámky pri výučbe či oznamy, ktoré treba odprezentovať triede. Učiteľský zápisník sa tak hodí na všetko, od špecifických predmetov cez triednické hodiny po pomôcku na každý deň. Zo skúseností viem, že vydrží naozaj celý rok každodenného používania.

 

Učiteľský zápisník sa dá objednať priamo na stránke vydavateľstva Elist.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie PET fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko vo finále MS vo futbale? Nie je to utópia

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Pomôžme ministrovi spraviť drahé a bolestivé rozhodnutie

Zálohovanie PET fliaš je dobrý a bolestivý nápad.


Už ste čítali?